t

Kuyumcu Led Panelleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuyumcu Led Panelleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuyumcu esnafı ve diğer bir çok tüketici led panelleri tercih ederken genellikle fiyat ve panelin verdiği ışık şiddetine odaklanırlar.(ışık şiddet birimi lux olarak ölçülmektedir). Ancak bu dengeyi etkileyen bir çok etmen bulunmaktadır. Bunların başında ürünün ısınma değeri, panelde kullanılan led sürücüsünün kalitesi, ledlerin çalışma saati, kullanılan lenslerin led ile uyumu ve chromatic grafikleri değerlendirilerek ürünlerinizde mor harelenme olmaması ve benzeri bir çok teknik detaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Led Panelleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuyumcu dekorasyonları, kuyumcu tadilatı yaparken oluşan masraflarda aydınlatma sistemleri önemli bir yer tutmaktadır. Kalitesiz bir led aydınlatma sistemi seçimi sizi 2 yıl belki de daha az bir süre sonra patlayan adaptörler ve bozulan led paneller ile mutsuz etmeye başlayacak ve ürününüzü aydınlatmamaya başlayacaktır. Çünkü bildiğiniz gibi yeterli şekilde soğutulamayan yani ısınan ledlerin verimliliği düşer. Aydınlatması zaman içerisinde yetersiz hale gelir. Vitrinled olarak kullandığımız Nichia ledlerin termal direnç dereceleri çok düşüktür. Vitrininizde ısınma yapmaz ve de ışık gücünü kaybetmezler. Fabrika verilerine göre 100.000 saat (yüz bin saat) kullanım sonunda ışık gücünün %90’ını korumaktadır. Kaba bir hesap ile bir kuyumcu mağazasının ledlerini 100.000 saat kullanması için yaklaşık 25 sene boyunca kullanmaları gerekmektedir.

Ucuz kuyumcu led panel örneğini şuradan görebilirsiniz
image

Kalitesiz ve ucuz led panellerini iki yıl sonra çöpe atıp tekrar masraf edip yeni sistem led almaktansa, ilk maliyeti biraz daha fazla olan ancak size yıllarca hizmet verecek kaliteli bir ürünü almak sizin için çok daha ucuza mal olacaktır.

Kuyumcular olarak led panelleri seçerken ucuz led panel olmasından ziyade ısınma değeri ve adaptör kalitesine , adaptörün Türkiye’de birleştirilmiş Çin Malı adaptör olmasından ise. Avrupa’da üretilmiş standartları yüksek olmalarına odaklanmak paranın kıymetini en iyi bilen kişiler olarak sizi üzmeyecek bir yatırıma ulaştıracaktır.

Doğru Led Panel Doğru Tercih

Vitrinled ve bünyesindeki iki mühendis ile tüm bu değerlendirmeler yapılarak sizlere en uygun led panelleri sizin için özel olarak üretiyoruz. Kullanım amacınıza göre maliyetlerinizi en aza indirmeye çalışarak optimum verimi almanızı sağlıyoruz.

Sonuç olarak ucuz led panel satın almak genellikle size kalitesiz ürün satın almak olarak geri dönecekti. Bu nedenle işletmeniz için maliyeti çok daha yüksek olacaktır. Bunun yerine biraz araştırma yapıp en az ısınma değeri olan ve yaydığı ışık miktarı çok daha yüksek olan ürünlerden yapılmış kaliteli led panel satın almak uzun vadeli karlı bir yatırım olarak size dönecektir.

Bir önceki yazımız olan Kuyumcuların En Çalışkan Yardımcıları : Asansörlü Kasalar ve Led Işık ‘ları başlıklı makalemizde altın yüzük, alyans ve asansörlü kasa hakkında bilgiler verilmektedir.

VitrinLed Led Aydınlatma Sistemleri Copyright ©2017. All Rights Reserved.