t

Kuyumcuların En Çalışkan Yardımcıları : Asansörlü Kasalar ve Led Işık ‘ları

Kuyumcuların En Çalışkan Yardımcıları : Asansörlü Kasalar ve Led Işık ‘ları

Mağazalarımızdaki vitrinleri dizip toplama işini yapan , ürünlerimizi güvende tutan asansörlü çelik kasalarımız artık kuyumcu mağazalarımızın olmazsa olmaz makineleri haline geldi.

Günümüzün yaklaşık 12 saatini kuyumcu mağazamızda geçirirken altın ve pırlanta gibi değerli ürünlerimizi kasalardan tablaları çıkartıp vitrine dizmek, gün sonunda ise vitrinden tekrar toplamak kuyumcuların en çok zamanlarını alan işlerdendir.

Asansörlü kasalar; ürünleriniz kadar değerli olan zamanınızı tam anlamıyla size geri vermekte. Onlarca dakika sürebilecek dizme işini ve bir o kadar daha sürecek vitrini toplama işini saniyeler içerisinde yapmakta sizi önemli bir iş yükünden kurtarmaktadırlar.

Satın alınabilecek her üründe olduğu gibi bu ürünler de yani çelik kasa fiyatları da üzerindeki şifreli kilit sistemine, içerisindeki zırha , mekanizmasının kalitesine , kasa kilidinin çeşidine , gizli bölmelerinin olup olmaması dahil bir çok etkene göre değişmektedir.

Tüm bunların yanı sıra satın alınan kasanın satın aldığınız firmanın servis sağlayabilecek 7/24 destek verebilecek ve işinizi çözebilecek kişileri barındırması da son derece önemlidir.

image

Bu konuları göz önünde bulundurarak asıl olarak vitrinled kuyumcu aydınlatma sistemleri olarak önemli olan konuya gelecek olursak; kasanın ısınma katsayalıları gözetilmeden, rastgele düzende, uygun hesaplamalar yapılmadan montajlanmış , ve çok fazla ısınan led ürünler kullanılmış armatürler sizi yarı yolda bırakırlar.

Mağazalarda dikkat ettiğinizde yarısı yanmayan armatürler, renkleri eşit olmayan ledler gördüğünüzde düşünmeniz gereken tek şey, o asansörlü kasanın o led ile aydınlatılamayacağı, aydınlatmaya çalışıldığında ise ürünlerin yanacağı ve sizin o anki döviz kurlarına göre binlerce liraya satın aldığınız aydınlatmaların çöpe atılacağıdır.

Başarısız bir şekilde montajlanan led örneğini alttaki fotoğrafta görebilirsiniz

image

Asansörlü kasa aydınlatması Vitrinled olarak kuyumcu vitrin aydınlatması işinde profesyonelliğimizi konuşturduğumuz ve bu konuda mütevazi olamayacak kadar iyi olduğumuz alandır.

Çevrenizde yarısı sönmüş armatür gördüğünüzde, ya da birçoğunun adaptörü patlamış armatür gördüğünüzde , renkleri beyazdan turuncuya geçmiş sıcaktan kavrulmuş led aydınlatma gördüğünüzde #vitrinled ‘in profesyonelliğini hatırlamanız dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Öztürk Kuyumculuk – Şahintepe başlıklı makalemizde altın, anahtar teslim kuyumcu ve asansörlü kasa hakkında bilgiler verilmektedir.

VitrinLed Led Aydınlatma Sistemleri Copyright ©2017. All Rights Reserved.